Biden: Nowe sankcje za wywóz dzieci do Rosji

Prezydent USA Joe Biden ogłosił wprowadzenie nowych sankcji przeciwko ludziom odpowiedzialnym za przymusowy wywóz ukraińskich dzieci do Rosji. Potwierdził też "niezachwiane i trwałe" zobowiązanie do wspierania Ukrainy.

Joe Biden
fot. The White House - P20230609AS-1259, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=133753473

"Te dzieci zostały ukradzione swoim rodzicom i trzymane są z dala od swoich rodzin. To haniebne. I dziś ogłaszamy nowe sankcje, by pociągać do odpowiedzialności winnych tych przymusowych transferów i deportacji oraz żądamy, by ukraińskie dzieci zostały zwrócone swoim rodzinom"

- napisał Biden w oświadczeniu z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.

Jak dotąd administracja USA nie podała szczegółów restrykcji. Już w ubiegłym roku na listę sankcyjną została wpisana rosyjska komisarz ds. praw dziecka Maria Lwowa-Biełowa, prowadząca program wywózek dzieci i oskarżona przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w tej sprawie.

Biden podkreślił, że zaangażowanie USA na rzecz pomocy Ukrainie w obronie przed agresją jest "niezachwiane i trwałe", wskazując jako dowód deklarację G7 i 25 innych państw ze szczytu NATO w Wilnie o długoterminowych zobowiązaniach na rzecz bezpieczeństwa Ukrainy.

"Mam szczerą nadzieję, że za rok Ukraińcy będą mogli świętować swój Dzień Niepodległości w pokoju i bezpieczeństwie, wiedząc jak ich niezwykła odwaga zainspirowała świat"

- oświadczył Biden.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (12)
Anonim 25.08.2023 18:46
A gdzie są dzieci z Maui? Tak po prostu zniknęły? A czemu dzieci znikają z Kauai? Boisz się nałożyć sankcje na Zuckerberga który tym interesem zarządza?
Anonim 25.08.2023 11:08
Ten wywóz dzieci demontuje światowy "przemysł" transplantacyjny i pedofile są niekontenci a i rodzinne interesy cierpią
Anonim 25.08.2023 12:11
Ooo, to, to!!!! Ciesze sie ze wiecej ludzi wie o co chodzi!
Anonim 24.08.2023 21:19
A tymczasem administracja Bidena pozwała Elona Muska do sądu za to, że odmówił zatrudnienia nielegalnych w swojej firmie. Hipokryzja Bidena przechodzi ludzkie pojęcie.
Anonim 24.08.2023 21:18
Wysychają źródełka, pedofilom z Davos?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo