Bank Światowy zatwierdził 1,49 miliarda dolarów nowych funduszy dla Ukrainy

Bank Światowy poinformował, że jego rada dyrektorów zatwierdziła dodatkowe finansowanie dla Ukrainy w wysokości 1,49 miliardów dolarów, zwiększając tym samym łączne wsparcie dla Kijowa do ponad 4 miliardów dolarów.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Fundusze mają zostać przeznaczone na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników rządowych i socjalnych.

Bank Światowy poinformował w swoim komunikacie, że najnowsza runda finansowania dla Ukrainy jest wspierana przez gwarancje finansowe Wielkiej Brytanii, Holandii, Litwy i Łotwy. Projekt jest również wspierany przez równoległe finansowanie z Włoch oraz wkłady z nowego Zbiorowego Funduszu Powierniczego Darczyńców.

Bank wspiera również poprawę usług publicznych w Ukrainie w takich dziedzinach jak zaopatrzenie w wodę, kanalizacja, ogrzewanie, energia, wydajność energetyczna, drogi, ochrona socjalna, edukacja i opieka zdrowotna.

Dyrektor Banku Światowego na Europę Wschodnią Arup Banerji oświadczył: "Utrzymanie tych podstawowych usług oraz zdolności rządu do ich świadczenia ma zasadnicze znaczenie dla zapobiegania dalszemu pogorszeniu warunków życia w Ukrainie, wykraczającemu poza cierpienia ludności spowodowane wojną".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo