Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Uczył w szkole, ale... robił błędy. Prawda okazała się zaskakująca

Nauczyciel szkoły podstawowej na północy Włoch, który posługiwał się sfałszowanym dyplomem, wpadł, bo... robił błędy ortograficzne i językowe. Właśnie to wzbudziło podejrzenia u dyrektor szkoły. Grozi mu teraz kara za oszustwo i nielegalne wykonywanie zawodu, do którego jako absolwent gimnazjum nie miał uprawnień.

Fałszywy nauczyciel w szkole
pixabay.com

Ansa podała, że 50-letni mężczyzna przez pięć miesięcy uczył w szkole podstawowej w Cremonie na północy Włoch zastępując nieobecnych nauczycieli.

Jego ortografia oraz sposób wysławiania się pozostawiały wiele do życzenia i właśnie to nakłoniło dyrektor szkoły do zawiadomienia policji. "Banalne błędy w pisowni i trudności także na poziomie komunikowania się wywołały moje podejrzenia. To były oczywiste problemy i dlatego postanowiłam działać" - wyjaśniła.

W wyniku postępowania ustalono, że nauczyciel skończył tylko gimnazjum na południu Włoch, a jego dyplom szkoły pedagogicznej był sfałszowany. Oszust został właśnie objęty śledztwem. Odpowie także za to, że nielegalnie uzyskał wynagrodzenie w wysokości 10 tysięcy euro za pracę, której nie powinien nigdy wykonywać.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#nauczyciel #szkoła #oświata

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo