Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Uczniowie strzelali do portretów Zełenskiego, Bidena i Stoltenberga. Rozkaz padł z góry

W jednym z techników w Tomsku na Syberii zorganizowano "festiwal patriotyczny"; w ramach tego wydarzenia przeprowadzono zajęcia na strzelnicy dla uczniów, podczas których strzelano do portretów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, przywódcy USA Joe Bidena i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga - powiadomił niezależny rosyjski portal Chołod.

Strzelali do ich portretów
Telegram - Telegram

W propagandowym przedsięwzięciu pod nazwą "Żołnierz pokoju" wzięli udział żołnierze z Gwardii Narodowej (Rosgwardii), najemnicy z jednej z prywatnych firm wojskowych, funkcjonariusze resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych, a także przedstawiciele organizacji kozackich.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania, ukazujące nastolatków strzelających do portretów polityków.

Organizatorzy "festiwalu" nie widzieli w takich działaniach niczego nagannego. Przeciwnie - podkreślali, że celem imprezy było "wpojenie młodemu pokoleniu zasad patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku do nakazów przodków, a także zachowanie rosyjskiej historii i tradycji" - przekazał Chołod.

Doniesienia o postępującej indoktrynacji uczniów szkół w Rosji pojawiają się od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Kremla na Ukrainę. Dzieci są zmuszane do udziału w różnego rodzaju propagandowych "widowiskach" związanych z armią, podczas których usprawiedliwia się wojnę i głosi potrzebę "obrony ojczyzny" przed NATO oraz - szerzej - Zachodem. W ocenie licznych analityków Kreml dąży w ten sposób do militaryzacji społeczeństwa na skalę niespotykaną od czasów stalinowskich, czyli lat 50. XX wieku. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo