Z OSTATNIEJ CHWILI
"Anatomia upadku" Justine Triet otrzymała Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu • • •

Trwają protesty w Rosji! Ponad 500 osób zatrzymanych podczas manifestacji

Ponad 500 osób zatrzymała w niedzielę policja w Rosji na demonstracjach w obronie aresztowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - podał portal OWD-Info, monitorujący zatrzymania. Najwięcej osób - 112 - zatrzymano dotąd we Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Bestalex, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Demonstracje odbywają się bez zezwolenia władz. Zwolennicy Nawalnego zapowiedzieli je na niedzielę w ponad 60 miastach Rosji.

23 stycznia, podczas pierwszych protestów w obronie aresztowanego krytyka Kremla, policja zatrzymała w całym kraju ponad 4 tys. osób.

W centrum Moskwy policja zaczęła zatrzymywać w niedzielę ludzi koło stacji metra, gdzie zbierali się zwolennicy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego; zatrzymywani są głównie młodzi ludzie, policja działa brutalnie. Funkcjonariusze zabrali do aut policyjnych co najmniej dwóch dziennikarzy.

Policja w Petersburgu zatrzymuje uczestników niedzielnego protestu w obronie aresztowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego; zatrzymania trwają na Placu Pionierskim, gdzie zgromadziło się - według różnych szacunków - od tysiąca do dwóch tysięcy ludzi.  Protesty w Petersburgu miały rozpocząć się o godz. 12 czasu lokalnego (godz. 10 w Polsce) na Newskim Prospekcie, centralnej arterii miasta. Prospekt został jednak zablokowany przez policję. Współpracownicy Nawalnego zmienili miejsce zbiórki na Plac Pionierski.

Te aktywne zatrzymania trwają koło stacji metra Suchariewskaja niedaleko centrum. Według portalu Otwarte Media (Open Media) działaniami policji kieruje w tym miejscu Serhij Kusiuk, były dowódca Berkutu - sił specjalnych MSW Ukrainy.

Zatrzymania trwają też koło stacji metra Krasnyje Worota; policja otoczyła tam protestujących.

Współpracownicy Nawalnego wyznaczyli te dwa miejsca jako punkty zbiórki protestujących na ok. godzinę przed zaplanowaną demonstracją. Wcześniej zapowiadali, że odbędzie się ona w ścisłym centrum Moskwy, które jednak zostało zablokowane przez policję. 

Portal OWD-Info, monitorujący zatrzymania w Rosji podał, że spośród zatrzymanych najwięcej przypada na Władywostok. Policja zabrała tam na komisariaty 96 osób.

Na pierwszych demonstracjach w obronie Nawalnego, które odbyły się 23 stycznia w ponad stu miastach Rosji, policja zatrzymała ponad 4 tys. osób.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Rosja #Vladimir Putin #Aleksiej Nawalny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo