Tragiczne trzęsienia ziemi w Turcji. Przydacz dokonał wpisu w księdze kondolencyjnej

W imieniu Andrzeja Dudy oraz Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz dokonał wpisu w księdze kondolencyjnej wystawionej w ambasadzie Turcji w związku z tragicznymi w skutkach trzęsieniami ziemi. Szczerze ubolewamy nad cierpieniem, jakie dotknęło naród Turecki - napisał prezydencki minister.

Twitter/@BPM_KPRP

Sięgające magnitudy 7,8 trzęsienie ziemi z epicentrum w okolicy Gaziantep spowodowało śmierć ponad 17,5 tys. osób w Turcji i Syrii. Jest to więc najbardziej tragiczna klęska żywiołowa od czasu trzęsienia ziemi w Japonii w 2011 roku.

W związku z tragicznymi w skutkach trzęsieniami ziemi, które dotknęły Turcję, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy oraz kierownictwa Kancelarii Prezydenta, dokonał wpisu w księdze kondolencyjnej wystawionej w ambasadzie Turcji.

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznych skutkach trzęsień ziemi, które nawiedziły w ostatnich dniach południowo-wschodnią Turcję. Szczerze ubolewamy nad cierpieniem, jakie dotknęło naród Turecki. Z wielkim smutkiem odbieramy zwłaszcza wiadomości o liczbie ofiar śmiertelnych i rannych. W tych trudnych chwilach niezwłocznie udzielamy naszym tureckim przyjaciołom niezbędnego wsparcia"

- napisał Przydacz.

We wpisie złożył też kondolencje rodzinom ofiar, a rannym życzył szybkiego powrotu do zdrowia. "Przekazujemy wyrazy współczucia władzom i wszystkim obywatelom Turcji" - podkreślił prezydencki minister.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#trzęsienie ziemi #Turcja #Syria #Marcin Przydacz

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo