Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

To w tym miejscu rozegrał się horror polskiego małżeństwa. Rimini wstrząśnięte – WIDEO

– Miasto Rimini, na północy Włoch, jest wstrząśnięte napaścią na polskich turystów i domaga się wymierzenia sprawiedliwości poszukiwanym sprawcom – oświadczył burmistrz miasta Andrea Gnassi. Podkreślił, że napastnicy powinni otrzymać najwyższe przewidziane kary. O brutalny gwałt i pobicie podejrzewani są czterej imigranci z Afryki Północnej.

Policja z Rimini na plaży, gdzie rozegrał się dramat Polaków

Burmistrz wydał oświadczenie w związku z brutalnym atakiem na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini w nocy z piątku na sobotę. 26-letnia Polka została zgwałcona przez czterech mężczyzn, a jej partner dotkliwie pobity. Ci sami napastnicy zaatakowali później transseksualistę z Peru. Poszukiwania agresorów, którzy są cudzoziemcami, trwają. Według jednej z hipotez mogą oni pochodzić z Afryki Północnej.

Gnassi zapowiedział w komunikacie, że zarząd miasta wystąpi z cywilnym pozwem przeciwko sprawcom ataku. Wyraził nadzieję, że bandyci szybko staną przed sądem. To, co się wydarzyło, jest „przerażające”; to przejaw „dominacji zła i braku jakiejkolwiek litości i człowieczeństwa” – ocenił lokalny polityk.

Dla ofiar tej straszliwej nocy grozy Rimini domaga się sprawiedliwości. To znaczy, że gdy sprawcy zostaną zidentyfikowani, aresztowani i staną przed sądem, muszą zostać skazani na najwyższą karę przewidzianą przez obowiązujące przepisy; bez żadnej taryfy ulgowej 
– napisał burmistrz miasta.

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci. Rimini jest wstrząśnięte tą nagłą, niebywałą, bestialską i okrutną przemocą 
– dodał Gnassi i zapewnił o solidarności z ofiarami. Poinformował, że władze uruchomiły wszystkie niezbędne środki wsparcia i pomocy dla ofiar, także psychologicznej, i że są w kontakcie z ich rodzinami.

W Rimini jest polski konsul z Mediolanu, który zapewnia niezbędną pomoc ofiarom.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Polacy #Polka #burmistrz #imigranci #gwałt #Włochy #Rimini

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo