Strzelanina w rosyjskiej szkole. Są ofiary śmiertelne, wielu rannych

W mieście Iżewsk, stolicy republiki Udmurcja w europejskiej części Rosji, doszło w poniedziałek do strzelaniny w szkole; zginęło co najmniej 13 osób w tym 7 dzieci, a co najmniej 21 zostało rannych - poinformowała agencja Reutera za rosyjskimi mediami. Według części mediów napastnik to zmobilizowany żołnierz, który odmówił wyjazdu na Ukrainę. W toku wydarzeń napastnik popełnił samobójstwo.

Printscreen twitter.com @Cityintel1

AKTUALIZACJA:

W wyniku poniedziałkowej strzelaniny w szkole w Iżewsku, stolicy republiki Udmurcja w europejskiej części Rosji, zginęło 13 osób, w tym siedmioro dzieci; obrażenia odniosło 21 osób, w tym 14 dzieci

- powiadomiła agencja Reutera za rosyjskim Komitetem Śledczym. Wcześniej informowano o dziewięciu ofiarach śmiertelnych.

Napastnik zastrzelił ochroniarza, a następnie kolejne osoby, w tym dzieci. Sprawcy nie udało się dotąd zatrzymać. Na miejsce zdarzenia przybył gubernator Udmurcji Aleksandr Breczałow - powiadomił Reuters. 

Później lokalne media podawały, że napastnik jest jedną z ofiar śmiertelnych strzelaniny - miał zabić sam siebie na końcu. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji miał to być świeżo zmobilizowany do wojska żołnierz, który odmówił wyjazdu na Ukrainę.

 

 

Informacje o samobójstwie sprawcy ataku potwierdził oddział rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w Udmurcji. W komunikacie MSW powiadomiono o odnalezieniu ciała mężczyzny. Nie udało się jeszcze ustalić jego tożsamości.

Według wstępnych doniesień, przekazanych przez deputowanego do rosyjskiej Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) Aleksandra Chinsztejna, napastnik był uzbrojony w dwa pistolety.

Tragedia w Iżewsku, to już kolejne tego rodzaju zdarzenie w rosyjskiej szkole w ciągu ostatnich dwóch lat. W maju 2020 roku w Kazaniu zginęło dziewięć osób, w tym siedmioro dzieci. We wrześniu 2021 roku zastrzelono sześć i raniono 47 osób w budynku uniwersytetu w Permie.

Liczący 645 tys. mieszkańców Iżewsk jest położony na zachód od pasma górskiego Ural, około 960 km na wschód od Moskwy. Miasto znane jest m.in. z produkcji broni, w tym automatów Kałasznikowa.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#zamach #Iżewsk #Rosja #Ukraina

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo