Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Sztuczna inteligencja zastąpi ludzi? Szef zwolnił 90 proc. personelu!

Prawie cały personel indyjskiej firmy Dukaan został zastąpiony sztuczną inteligencją. Decyzję o tym miał podjąć prezes Suumit Shah, który pochwalił się tym na Twitterze. Jak przekazał, dzięki temu zareagowanie na żądanie klienta trwa dwie minuty, podczas gdy pracownikom zajmowało to dwie godziny.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

11 lipca Shah, szef firmy specjalizującej się w e-handlu i oferującej aplikacje pozwalające na stworzenie sklepu online, napisał na Twitterze, że oparty na sztucznej inteligencji asysynt Lina pozwala na znacznie szybszą obsługę klienta i skraca czas zarówno pierwszej reakcji na zamówienia, jak i ich realizacji.

Shah poinformował też, że skorzystanie z chatbota pozwoliło mu zwolnić 90 proc. pracowników i zredukować koszty o 85 procent

– podaje dziennik "Hindustan Times". Sam Shah pisze, że było to trudne, ale absolutnie konieczne. Udziela też porad, jak do tego doprowadzić.

Tweet Shaha wywołał burzę na Twitterze - pisze 20minutes.

Portal przypomina, że według raportu banku Goldman Sachs z marca, sztuczna inteligencja spowoduje likwidację 300 mln miejsc pracy na świecie. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#sztuczna inteligencja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo