Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Spotkania Mularczyka w USA. "Agenda jest bardzo rozbudowana"

W piątek, w kolejnym dniu wizyty w USA, wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Nowym Jorku z zastępczynią sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka Ilze Brands Kehris oraz z Miroslavem Jencą, zastępcą szefa ONZ ds. Europy, Azji Centralnej i Ameryk.

Twitter/arekmularczyk

Piątkowy pobyt w Nowym Jorku obejmował też złożenie przez wiceministra i towarzyszące mu osoby wieńców pod pomnikiem World War II East Coast Memorial w Battery Park na Manhattanie oraz pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

Mularczyk przybył do USA z grupą współpracowników, w tym dyrektorem Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego profesorem Konradem Wnękiem.

W sobotę w Chicago przewidziane są spotkania wiceministra z Polonią, w tym z Kongresem Polonii Amerykańskiej oraz innymi organizacjami i mediami polsko-amerykańskimi. "Agenda jest bardzo rozbudowana. Wykorzystujemy czas, żeby promować polskie sprawy, polskie interesy na różnych forach i płaszczyznach" – powiedział Mularczyk.

Wcześniej wiceminister spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami Departamentu Stanu i Kongresu, w tym z deputowaną do Izby Reprezentantów, Demokratką Marcy Kaptur oraz republikańskim senatorem Tedem Cruzem. Rozmowy dotyczyły m.in. reparacji wojennych oraz rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo