Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Śnieżyca sparaliżowała Włochy - ZDJĘCIA

Północ Włoch zmaga się dzisiaj ze skutkami śnieżyc i lawin. W Dolinie Aosty zginął narciarz, przysypany przez śnieg, a w dużej części kraju utrzymuje się alert z powodu fali niepogody: ataku zimy na północy i gwałtownych ulew i podtopień w centrum. Po wczorajszym paraliżu komunikacyjnym poprawiła się jednak sytuacja na drogach w rejonie przełęczy Brenner.

PrtSc/@irishbee3

Po intensywnych opadach śniegu znacznie wzrosło zagrożenie lawinowe w kilku regionach, między innymi w Dolinie Aosty i Friuli-Wenecji Julijskiej.

W rejonie prowincji Sondrio w Lombardii zamknięto odcinek drogi krajowej, na którą zeszły dwie lawiny. Nikt nie odniósł obrażeń.

W Trydencie lawina runęła na drogę w okolicach przełęczy Sella, blokując grupę rosyjskich turystów w samochodzie. Pomocy udzieliło im pogotowie górskie.

Poprawia się sytuacja w Górnej Adydze, gdzie po południu otwarty został ostatni odcinek drogi w kierunku przełęczy Brenner. Zamknięty był od soboty z powodu intensywnych śnieżyc.

Na wielu tamtejszych drogach panuje duży ruch i tworzą się korki, ale po wielogodzinnym paraliżu sytuacja jest opanowana.

Przydatne informacje dla polskich kierowców przebywających na północy Włoch i jadących w tamtą stronę podaje na bieżąco na Twitterze konsulat RP w Mediolanie. W ostatnich godzinach polska placówka poinformowała, że autostrada A22 oraz przełęcz Brenner są już przejezdne.

Konsulat ostrzegł, że mogą występować problemy z przejazdem na tamtejszej drodze krajowej SS12 z powodu braku regularnego odśnieżania. Przypomina też o wymogu posiadania łańcuchów na koła. "Zalecamy zachowanie ostrożności" - podkreślił konsulat.

Władze regionu Emilia-Romania zapowiedziały, że wystąpią do rządu o ogłoszenie stanu kryzysowego w związku z zalaniem znacznych obszarów wokół Bolonii po gwałtownych ulewach.

Zobaczcie, jak wygląda atak zimy we Włoszech:

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#lawina #podtopienia #ulewa #śnieg #pogoda #Włochy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo