Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Rosyjskie linie lotnicze mają problem z serwisowaniem samolotów

Wyprodukowane w USA samoloty rosyjskich linii lotniczych nie będą serwisowane przez turecką firmę Havas. Powodem decyzji spółki są amerykańskie restrykcje i kontrole związane z wojną na Ukrainie. Za złamanie obostrzeń grożą poważne kary.

Autorstwa Marina Lystseva - http://album.foto.ru/photo/218431/, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5883406

W liście datowanym na 31 stycznia, do którego dotarła agencja Reutera, Havas zaleca też rosyjskim przewoźnikom wykorzystywanie samolotów, które zawierają mniej niż 25 proc. elementów amerykańskiej produkcji.

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował w ubiegłym tygodniu, że wysokiej rangi przedstawiciele administracji USA ostrzegli tureckie władze i tamtejszy sektor prywatny, że obywatelom Turcji dostarczającym rosyjskim i białoruskim liniom lotniczym takich usług jak tankowanie czy serwisowanie grozi więzienie, kary pieniężne i utrata licencji eksportowych.


Amerykańskie sankcje wprowadzone w związku z inwazją Rosji na Ukrainę zakazują obsługiwania rosyjskich i białoruskich samolotów posiadających więcej niż 25 proc. części wyprodukowanych w USA. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#sankcje #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo