Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rosja: zatrzymania zwolenników Nawalnego

Policja w Rosji przed i w trakcie zwołanych na niedzielę przez Aleksieja Nawalnego demonstracji zatrzymuje zwolenników i współpracowników opozycjonisty. W Moskwie zatrzymano Lubow Sobol, prawniczkę założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją.

pixabay.com/Robert_Pastryk

Nawalny zapowiedział na niedzielę, gdy w Rosji odbywają się wybory regionalne i lokalne, akcje protestu przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Zgromadzenia, na które władze lokalne przeważnie nie wydały zgody, odbyły się w miastach na Syberii. W Nowosybirsku uczestniczyło w proteście - według niezależnego radia Echo Moskwy - około 2,5 tys. osób. Aktywista, który koordynował demonstrację, Siergiej Bojko, został zatrzymany jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Informacje o zatrzymaniach napływają także z Chabarowska, Omska, Władywostoku i Tomska.

Według organizacji OWD-Info, monitorującej zatrzymania w Rosji, w 20 miastach przed demonstracjami zatrzymanych zostało 48 osób. Większość z nich spędziło noc na komisariatach, 14 osób zostało umieszczonych w aresztach.

Nawalny zapowiedział protesty w ok. 80 miastach Rosji i w większości z nich miejscowe władze nie wydały na nie zgody. Takiej zgody nie uzyskały akcje w dwóch głównych metropoliach - Moskwie i Petersburgu. W obu miastach demonstracje mają się rozpocząć o godz. 14 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce).

W sobotę policja zatrzymała trzech współpracowników Nawalnego: Gieorgija Ałburowa, Władimira Miłowa i Nikołaja Kasjana. Sam Nawalny został skazany 27 sierpnia na karę 30 dni aresztu administracyjnego, co uniemożliwi mu pokierowanie demonstracją w Moskwie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Rosja #Moskawa #Aleksiej Nawalny #zatrzymania

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo