Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rosja planuje podbój dalszych obszarów Ukrainy

Według informacji dziennika "Bild" Rosja pracuje nad wdrożeniem nowego średnioterminowego planu wojennego przeciw Ukrainie, który po raz kolejny przewiduje podbój dużych obszarów sąsiedniego kraju. Rosja liczy na dalszy spadek poparcia Zachodu dla Ukrainy - a także na pozorowane negocjacje mające na celu wprowadzenie świata w błąd co do "pokojowych intencji" Rosji.

czołg Rosja Ukraina
Ministry of Defence of Ukraine - https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/photos

Kreml wyznaczył również konkretne cele dla swojej armii w zakresie nowych podbojów na Ukrainie, wynika z informacji wywiadowczych udostępnionych "Bildowi".

Rosyjski plan zakłada, że cały Donbas, tj. obwody doniecki i ługański, znajdzie się pod rosyjską kontrolą do końca 2024 r. i Rosjanie dotrą aż do rzeki Oskoł w obwodzie charkowskim.

Rosja kontroluje obecnie tylko około połowy obwodu donieckiego i około 95 procent obwodu ługańskiego. Główne miasta, takie jak Kramatorsk, Słowiańsk i Pokrowsk, są nadal kontrolowane przez Ukrainę. Ma się to zmienić do końca 2024 roku. "Ale to nie wszystko", pisze "Bild".

Według ustaleń wywiadu Moskwa planuje podbić dużą część obwodów zaporoskiego, dniepropietrowskiego i charkowskiego w 2025 i 2026 roku, "w miarę możliwości łącznie z miastem Charków", jak donosi osoba wtajemniczona.

"W ciągu 36 miesięcy całe wschodnie terytoria na lewo od Dniepru mają zostać podbite"

- twierdzi "Bild".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo