Premier złożył kondolencje po katastrofie kolejowej w Indiach

Składam kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom i całemu narodowi indyjskiemu - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych po katastrofie kolejowej w Indiach.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP/screen

W piątek wieczorem czasu miejscowego, około 220 kilometrów na południowy zachód od Kalkuty doszło do zderzenia trzech pociągów - dwóch pasażerskich i towarowego. Według ostatnich danych zginęło co najmniej 288 osób, a blisko 900 zostało rannych. Władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych katastrofy będzie rosła.

"Setki osób zginęło w wypadku kolejowym w Indiach. Składam kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom i całemu narodowi indyjskiemu"

– napisał premier na Twitterze.

"Krzyk waszego cierpienia dotarł do Polski - i choć nie możemy zabrać waszego bólu, wiedzcie, że jesteśmy z wami" - dodał.

To jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof kolejowych w historii Indii. Najtragiczniejsza miała miejsce w 1981 roku, kiedy pociąg spadł z mostu do rzeki w stanie Bihar. Zginęło wówczas około 800 osób.

W Indiach koleje przewożą codziennie 13 mln pasażerów. Ze względu na przestarzałą infrastrukturę uważane są za jedne najniebezpieczniejszych na świecie.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Napisz pierwszy!

Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo