Powódź w Słowenii. Konieczne było wsparcie NATO

Helikoptery, mosty modułowe i inżynieryjna wiedza - to wsparcie jakie udzieliły państwa członkowskie NATO walczącej z powodzią Słowenii. O działaniach poinformował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po rozmowie z premierem kraju Robertem Golobem.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Trwająca w Słowenii powódź jest oceniana jako "największy kataklizm" w historii kraju
Twitter

- Dobra rozmowa z premierem Słowenii Robertem Golobem w sprawie niszczycielskich powodzi, które miały miejsce w ten weekend w Słowenii. Sojusznicy w NATO udzielili natychmiastowego wsparcia, w postaci helikopterów, mostów modułowych i wiedzy inżynieryjnej - napisał w mediach społecznościowych sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

W wyniku katastrofalnych powodzi w Słowenii zginęło już sześć osób – podał w poniedziałek portal Metropolitan. W niedzielę znaleziono ciała dwóch ofiar. Zwłoki jednej osoby odkryto w wezbranej rzece Temenicy, druga osoba zginęła w Lublanie podczas naprawiania szkód wyrządzonych przez powodzie.

Premier Golob zwrócił się do UE o uruchomienie europejskiego mechanizmu ochrony ludności w związku ze zniszczeniami spowodowanymi przez powodzie, co ogłosił, odwiedzając region historycznego miasta Szkofja Loka, jednego z najbardziej dotkniętych skutkami żywiołu.

Tego samego dnia prezydent Słowenii Natasza Pirc Musar odwiedziła region miasta Kamnik, na północ od Lublany. "Niemal wszystko zostało zmiecione" przez wodę - powiedziała Pirc Musar, zauważając, że m.in. nowo wybudowany budynek lokalnego ratownictwa górskiego został zupełnie zniszczony.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#NATO #Słowenia #powódź

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo