Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Polsko-hiszpańska operacja policyjna. Wpadli handlarze narkotyków

W ramach operacji pod kryptonimem "Zurek" hiszpańska Gwardia Cywilna we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji w Olsztynie rozpracowała polską grupę handlarzy narkotyków działającą z Andaluzji, aresztowała 11 osób i skonfiskowała 564 kg marihuany.

policja.pl

Według komunikatu Gwardii Cywilnej opublikowanego na stronach MSW w Madrycie dziś, organizacja przewoziła do Polski średnio tonę marihuany miesięcznie.

Śledztwo wszczęto na wniosek policji polskiej, która poinformowała o potężnej organizacji przestępczej działającej na południu Hiszpanii i przewożącej narkotyki na północ Europy.

Według komunikatu członkowie grupy stosowali silne środki bezpieczeństwa, na trasach używali dodatkowych pojazdów i pokonywali bardzo długie dystanse. Przebywali nawet tysiąc km w ciągu jednego dnia podczas podróży między Kadyksem a Murcją, stosując między innymi objazdy, i okazywali nieufność wobec wszystkich, z którymi się stykali - poinformowali śledczy.

Podczas jednej z przeprowadzonych akcji Gwardia Cywilna zatrzymała samochód ciężarowy w Alicante i znalazła ukryte w przewożonych klimatyzatorach 162 kg marihuany. W wyniku dalszego śledztwa aresztowała 11 osób - pięciu Polaków i sześciu Hiszpanów - oraz skonfiskowała 564 kg marihuany.

Organizacja przestępcza miała siedzibę na Słonecznym Wybrzeżu koło Malagi i powiązania z siatkami w Murcji, Kadyksie i Granadzie. Jej członkami byli przestępcy wcześniej notowani w Polsce. Jeden z nich należał do zradykalizowanej grupy pseudokibiców, inny był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu publicznemu, porwania i tortury. Szefem grupy był 36-letni obywatel Polski poszukiwany europejskim listem gończym za handel narkotykami w Polsce. W Hiszpanii mieszkał w luksusowej willi w turystycznej miejscowości Estepona koło Malagi.

W wyniku operacji "Zurek" policja skonfiskowała także pistolet z amunicją, trzy pojazdy, 100 tys. euro w gotówce, dwa silniki zaburtowe, maszyny do liczenia pieniędzy i urządzenia do pakowania próżniowego oraz 378 kg pąków marihuany.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
oa
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo