Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prezydent Zełenski w PE: Teraz wy udowodnijcie, że jesteście z nami, że faktycznie jesteście Europejczykami. WIDEO

Jesteśmy silni, jesteśmy Ukraińcami. Chcemy, żeby nasze dzieci mogły żyć - to chyba uczciwe marzenie - powiedział prezydent Zełenski. - Dziś rano dwie rakiety wybuchły na Placu Wolności w Charkowie - taka jest cena wolności - dodał.

Wołodymyr Zełenski
TVP Info/print screen

Parlament Europejski przyjął dziś wniosek prezydenta Ukrainy o członkostwo w Unii Europejskiej. Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina zwycięży.

Nie będę czytał z kartki, bo taki okres w historii mojego kraju się zakończył. To są prawdziwi ludzie i prawdziwe ludzkie życie. Wierzę w to, że dzisiaj poświęcamy życia za wartości, wolność i pragnienie bycia równym, tak jak państwo. Tracimy najlepszych, najsilniejszych, najbardziej wartościowych ludzi

– mówił.

Ukraińcy są niewiarygodni, przezwyciężymy każdego, wygramy z każdym i jestem bardzo szczęśliwy, że państwo nie tylko o tym mówią, ale też to widzą. Jest takie wyrażenie, europejski wybór Ukrainy - to jest to, do czego dążymy - zaznaczył.

"Będziemy zmierzać w tym kierunku, w którym już zmierzaliśmy" - mówił.

Dziś rano dwie rakiety wybuchły na Placu Wolności w Charkowie - taka jest cena wolności. Nikt nas nie złamie. Jesteśmy silni. Jesteśmy Ukraińcami. Mamy pragnienie, żeby nasze dzieci mogły żyć - to chyba uczciwe marzenie. Teraz wy udowodnijcie, że jesteście z nami, że faktycznie jesteście Europejczykami

– dodał.

Czuję, że wszystkie kraje europejskie zjednoczyły się w obronie Ukrainy - podkreślił.

Walczymy za naszą ziemię i za naszą wolność

- mówił łamiącym się głosem.

"Pomimo tego, że nasze miasta są zablokowane, nikt nie wejdzie na terytorium Ukrainy z interwencją. Każdy plac - niezależnie jak on się nazywa, będzie nazywany placem Wolności. Nikt nas nie złamie, jesteśmy silni, jesteśmy Ukraińcami. Mamy pragnienie zobaczyć nasze dzieci, chcemy, by były żywe" - powiedział.

Wczoraj 16 dzieci zabito. Prezydent Putin znów powie, że to jakaś operacja, że oni tylko uderzają w infrastrukturę wojskową. Jaką infrastrukturą wojskową są nasze dzieci, w jakich czołgach one jeżdżą. A dzieci padają ofiarami

– mówił ze łzami w oczach.

Nasi ludzie są bardzo zmotywowani, walczymy za nasze prawa, za nasze wolności, za nasze życie, walczymy by przetrwać

– powiedział.

Zełenski nazwał rosyjskiego prezydenta Władimira Putina mordercą.

Po wystąpieniu prezydenta Ukrainy, w którym wezwał do obrony Ukrainy nastąpiła burza oklasków w Parlamencie Europejskim.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo