Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polityczna cenzura na Facebooku. Zablokowano konto partii, która miała blisko 200 tys. sympatyków

Władze koncernu Meta zablokowały na 10 lat możliwość zamieszczania na Facebooku publikacji przez partię Chega, trzecią siłę w Zgromadzeniu Republiki, parlamencie Portugalii. Lider tego ugrupowania Andre Ventura ogłosił wystąpienie na drogę sądową.

Social media
fot. - pixabay.com

Portugalski polityk sprecyzował, że 10-letni zakaz nie został uzasadniony w żaden sposób, a władze jego partii nie posiadają wiedzy dlaczego nałożono na ugrupowanie karę, blokując możliwość zamieszczania publikacji na stronie mającej blisko 200 tys. sympatyków.

Według niektórych polityków Chega, na których powołuje się dziennik “Diario de Noticias”, motywem blokady może być krótki film, który pojawił się na koncie partii na początku kwietnia. Zamieszczono w nim dyskurs Ventury dotyczący “bezkarności Cyganów” w Portugalii. 

Partia Chega w wyborach z 10 marca zwiększyła ponad 4-krotnie stan swojego posiadania w parlamencie zdobywając 50 mandatów w 230-osobowej izbie.

Andre Ventura opowiedział się ostatnio za dalszym wspieraniem przez władze Portugalii napływających do tego kraju ukraińskich uchodźców wojennych. Zaznaczył jednak, że odmawia pomocy tym Ukraińcom, którzy przybyli, “aby zamiast pracować żyć z zasiłków”.

Lider Chega w powyborczym wystąpieniu oskarżył media głównego nurtu o celowe dezinformowanie opinii publicznej w sprawie poglądów swojego ugrupowania, któremu podczas kampanii wyborczej przypisywano m.in. ksenofobię, rasizm oraz wrogość wobec imigrantów. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#polityka #cenzura #Facebook

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo