Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Partia Scholza staje w obronie Macrona

"Macron ma rację" - stwierdził lider grupy parlamentarnej SPD Rolf Muetzenich, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Francji na temat roli Europy w konflikcie tajwańskim. Jego zdaniem Europa nie może być "dodatkiem" USA.

Lider SPD Rolf Muetzenich
By photothek.net - Auftragsarbeit / https://www.spdfraktion.de/abgeordnete, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123728078

Lider grupy parlamentarnej SPD Rolf Muetzenich uważa, że mocno krytykowane wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona na temat roli Europy w konflikcie na Tajwanie są uzasadnione.

"Musimy uważać, aby nie stać się częścią poważnego konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Chińską Republiką Ludową". Europa musi starać się w miarę możliwości "formułować samodzielną rolę i nie pojawiać się w regionie jako dodatek do USA". Dlatego "Macron ma rację"

– powiedział Muetzenich.

Jednocześnie przewodniczący grupy SPD relatywizował znaczenie Europy: "Jesteśmy na drugim miejscu, może nawet trzecim miejscu w tym regionie. Ważne są Stany Zjednoczone i sąsiednie kraje".

Macron po trzydniowej wizycie w Chinach powiedział, że Europa nie jest zainteresowana eskalacją kryzysu wokół Tajwanu i powinna realizować własną strategię w stosunkach z wyspą, niezależną zarówno od USA, jak i Chin. W wywiadzie dla portalu Politico mówił, że Europa musi się oprzeć presji, by stać się "naśladowcą Ameryki", i domagał się "strategicznej autonomii Europy"

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Emmanuel Macron #SPD #Chiny #Tajwan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo