Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Pierwszy przypadek w USA. Omikron w Kalifornii

W Kalifornii stwierdzono pierwszą w USA infekcję nowym wariantem koronawirusa Omikron - poinformowały amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Dodano, że testy na obecność koronawirusa, przeprowadzone u bliskich zakażonej osoby, dały negatywny wynik.

pixabay.com

Pacjent, u którego potwierdzono infekcję, 22 listopada powrócił z Republiki Południowej Afryki; jest w pełni zaszczepiony i ma umiarkowane objawy Covid-19, a stan jego zdrowia się poprawia - przekazały CDC w komunikacie. Dodały, że zakażona osoba od czasu uzyskania pozytywnego wyniku testu przebywa w samoizolacji.

Infekcje wariantem Omikron, który po raz pierwszy wykryto pod koniec listopada w RPA, zdiagnozowano już w kilkunastu krajach. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 26 listopada zakwalifikowała Omikron do grupy "niepokojących wariantów". Poprzednim umieszczonym w tej kategorii wariantem koronawirusa był dominujący obecnie na świecie wariant Delta.

Amerykańskie służby medyczne od kilku dni ostrzegały, że nowy wariant prawdopodobnie przedostał się już do USA.

"Wiedzieliśmy, że wykrycie pierwszego przypadku zakażenia Omikronem na terenie USA było tylko kwestią czasu" - skomentował główny doradca medyczny prezydenta USA dr Anthony Fauci.

 Źródło: PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gb
Wczytuję ocenę...
Wideo