Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

NATO chce większego zaangażowania od Niemiec. Chodzi o wydatki na obronność

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Brukseli, że chce skłonić Niemcy i inne kraje Sojuszu do wyższych wydatków na obronność.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@karlherl

"Wspólne wyższe wydatki wzmocniłyby zobowiązanie do wzajemnej obrony i przyczyniłyby się do bardziej sprawiedliwego rozłożenia kosztów" - dodał, przedstawiając główne punkty zaplanowanego na środę spotkania online ministrów obrony państw Sojuszu.

Dodatkowe fundusze - według Stoltenberga - mogłyby zostać przeznaczone na stacjonowanie wojsk na wschodniej flance NATO, patrolowanie przestrzeni powietrznej i manewry wojskowe.

Ponadto, sekretarz generalny chce zaproponować wprowadzenie konkretnych wymagań dotyczących minimalnych standardów zdolności obronnych krajów NATO. Oprócz tego, chciałby też częstszych konsultacji dla koordynowania działań 30 krajów Sojuszu na poziomie politycznym.

Pytany o termin wycofania wojsk NATO z Afganistanu, Stoltenberg oświadczył, że zależy to od skali przemocy w tym kraju.

- Nasz wspólny cel jest jasny: Afganistan nie powinien już nigdy służyć jako przystań dla terrorystów, którzy mogliby zaatakować nasze kraje. Żaden z sojuszników nie chce zostać w Afganistanie dłużej niż to konieczne. Nie odejdziemy jednak póki nie nadejdzie właściwa pora

- oznajmił.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wydatki na obronność

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo