Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Najpierw podpalił katedrę, a teraz - zamordował księdza? Szokujące doniesienia z Francji

Dziś rano do żandarmerii zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że zabił katolickiego księdza w miejscowości Saint-Laurent-Sur-Sevre w departamencie Wandea na zachodzie Francji. To prawdopodobnie ten sam człowiek, który podejrzewany jest o podpalenie katedry w Nantes w lipcu 2020 r.

pixabay.com/Senlay

Rano mężczyzna zgłosił się do żandarmerii, informując o tym, że zabił księdza ze wspólnoty Montfortian w Saint-Laurent-Sur-Sevre. Po dotarciu na miejscu, policjanci znaleźli ciało duchownego. Według wstępnych ustaleń, zabójcą jest mężczyzna podejrzany o podpalenie katedry w Nantes latem 2020 r. 

Jak podaje portal bfmtv.com, mężczyzna korzystał przez kilka miesięcy z pomocy wspólnoty, do której należał zamordowany ks. Olivier Maire, znany ze swoich dzieł dobroczynnych. 

Valerie Pecresse, kandydatka na prezydenta Francji, wskazała, że podejrzany o podpalenie nantejskiej katedry Rwandyjczyk co najmniej od 2019 r. powinien przebywać poza terytorium Francji. 39-latek przyznał się w lipcu 2020 r. do podłożenia ognia w świątyni, w której posługiwał jako ministrant.

Gotycka katedra w Nantes to zabytek architektury. Budowla reprezentuje gotyk płomienisty. Jej budowa trwała ponad 400 lat - od 1434 r. do 1891 r. Mierzące 63 metry wieże zostały wzniesione w 1508 r. Pożar, do którego doszło 18 lipca 2020 r. uszkodził w znaczącej mierze organy znajdujące się w katedrze.

 Źródło: bfmtv.com, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wideo