Moskwa: schron przeciwbombowy w szpitalu dla elity

W Centralnym Szpitalu Klinicznym w Moskwie, gdzie leczeni są najważniejsi politycy w Rosji, powstanie schron przeciwbombowy - powiadomił w czwartek niezależny rosyjski portal Meduza, powołując się na informacje z państwowego portalu zamówień publicznych.

zdjęcie ilustracyjne,
Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/alexandergrey-10414043/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=4054923"> Alexander Grey</a> z <a href="https://pixabay.com/pl//?utm_source=link-attribution&utm_medium

Wstępny koszt budowy tego obiektu jest szacowany na 35 mln rubli, czyli niespełna 2 mln zł. Zgodnie z założeniami administracji Putina schron, wyposażony m.in. w sale operacyjne, specjalne środki łączności i miejsca przeznaczone do przetwarzania informacji niejawnych, powinien powstać do 20 grudnia 2023 roku - czytamy na łamach Meduzy.

We wtorek rano pojawiły się doniesienia o kilku dronach, które uderzyły w budynki mieszkalne na południowym zachodzie Moskwy. Portale informacyjne i media społecznościowe podawały rozmaitą liczbę dronów, od ośmiu do nawet 25. Władze w Kijowie powiadomiły, że "nie są bezpośrednio zaangażowane" w tę operację.

Ten atak został przeprowadzony z terytorium Ukrainy, która tym samym udowodniła, że może skutecznie razić cele w stolicy Rosji. Takie naloty bezzałogowców na Moskwę będą się powtarzać, ponieważ sowieckie i rosyjskie systemy obrony powietrznej nie radzą sobie z nowoczesnymi dronami - ocenił izraelski analityk ds. wojskowości David Sharp.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo