Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Meksyk: zamordowano 17 osób kandydujących w wyborach

Przed zaplanowanymi na 2 czerwca w Meksyku wyborami nasila się przemoc wobec polityków ubiegających się o urzędy. Do soboty z rąk zamachowców zamordowanych zostało aż 17 kandydatów - przekazały lokalne media.

Flaga Meksyku
MariaLR - pixabay.com

Jak poinformowała w sobotę telewizja Milenio, powołując się na źródła policyjne, kolejną ofiarą kampanii przemocy przed zaplanowanymi na 2 czerwca wyborami stał się Alberto Garcia, kandydujący na urząd burmistrza San Jose Independencia w stanie Oaxaca na południu Meksyku.

Polityk i jego żona, która obecnie pełni urząd burmistrza, zostali uprowadzeni na wyspę Cerro Arena, gdzie po dwóch dniach odnalazła ich miejscowa policja. Funkcjonariusze stwierdzili zgon Alberto Garcii, który - jak wynika z policyjnego raportu - został dotkliwie pobity przez nieznanych sprawców. Jego żonę przewieziono do szpitala.

Z kolei w piątek zamordowany został Noe Ramos Ferretiz, ubiegający się o urząd burmistrza Ciudad Mante na wschodzie kraju. Kandydat opozycji został zasztyletowany podczas spotkania z wyborcami w miejscowości Azucarera w stanie Tamaulipas.

Według śledczych obu zabójstw dokonano prawdopodobnie na zlecenie oponentów politycznych ofiar.


2 czerwca w Meksyku oprócz wyborów regionalnych odbędą się też wybory prezydenckie. W sumie do obsadzenia jest ponad 20 tys. stanowisk. Wybranych zostanie, m.in. 628 kongresmenów, 8 gubernatorów oraz wielu urzędników władz lokalnych i członków parlamentów stanowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Meksyk #wybory #świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo