Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Meksyk: Upały ograniczają ludziom dostęp do wody

Susza i fala upałów w Meksyku, które w wielu miastach kraju znacznie przekraczają 40 stopni Celsjusza, spowodowały brak wody w domach w centralnych dzielnicach stolicy kraju. Wskutek trudnej sytuacji - tysiące ludzi wyszło na ulice...

Flaga Meksyku
MariaLR - pixabay.com

Jak podała agencja Associated Press, w stolicy Meksyku wzięli w nich w czwartek udział również liczni policjanci, którzy przyłączyli się do tłumu demonstrantów blokujących ulice w śródmieściu na znak protestu przeciwko bezradności władz miejskich wobec przerw w dostawach wody.

Policjanci wraz z innymi mieszkańcami stolicy zablokowali sześć pasów ruchu na jednej z centralnych arterii miasta. Skarżyli się, że w komisariatach i koszarach również zabrakło wody "nawet w toaletach". 

Demonstranci trzymając się za ręce tworzą "łańcuchy ludzkie" i blokują ulice aby w ten sposób skłonić administrację stolicy do działania.

Wobec utrzymującego się od długiego czasu braku opadów, spowodowanego zmianami klimatycznymi, zamożniejsze dzielnice meksykańskiej stolicy są zaopatrywane w wodę przez prywatne samochody-cysterny. 

Podobnie dzieje się w wielu innych rejonach kraju, w których wobec niskiego stanu wody w naturalnych i sztucznych zbiornikach dochodzi do wielogodzinnych wyłączeń. 

Prawie 40 procent naturalnych i sztucznych zbiorników wody w Meksyku wypełnionych jest obecnie zaledwie w połowie lub tylko w jednej piątej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Meksyk #świat #temperatura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo