Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Meksyk: drastyczne starcie mieszkańców wioski z przestępcami [WIDEO]

Co najmniej 11 osób zginęło wczoraj w środkowym Meksyku podczas brutalnego starcia między mieszkańcami wioski a przestępcami. Napastnicy próbowali wyłudzić od lokalsów pieniądze.

Flaga Meksyku
MariaLR - pixabay.com
"Podczas gwałtownych starć, które miały miejsce w gminie Texcaltitlan (stan Meksyk), zginęła grupa ośmiu osób, prawdopodobnie w ramach działalności przestępczej, a także trzech mieszkańców tej miejscowości"

– poinformowała służba bezpieczeństwa państwa.

Według prasy meksykańskiej przestępcy to członkowie grupy przestępczej La Familia Michoacana, którzy udali się do rolniczej wioski w Texcaltitlan, aby wyłudzić od mieszkańców pieniądze. Miejscowa społeczność zorganizowała się, pojechała na spotkanie z przestępcami i stawiła im czoła.

Film udostępniony przez kilka lokalnych mediów pokazuje moment poprzedzający konfrontację, kiedy około 50 mieszkańców wioski zebrało się na boisku sportowym i zaatakowało około dziesięciu osób, uzbrojonych w karabiny szturmowe.

Na filmie słychać strzały, niektórzy padają, a mieszkańcy wioski rzucają się na przestępców, bijąc ich gołymi rękami, kijami i prawdopodobnie nożami.

Uwaga, poniższe nagranie zawiera treści drastyczne oraz akty przemocy:

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Meksyk #świat #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo