Media: Rosjanie w kotle pod Chersoniem. W okrążeniu ma być nawet 2000 rosyjskich żołnierzy

Według medialnych doniesień, kontratakujące na kierunku chersońskim siły ukraińskie zamknęły w kotle pod Wysokopillą nawet 2000 żołnierzy rosyjskich. Rosjanie mieli domagać się stworzenia "zielonego korytarza".

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Jak podaje portal "The Insider", powołując się na źródła w Siłach Zbrojnych Ukrainy, na kierunku chersońskim, w okolicach miejscowości Wysokopilla, około 1000 rosyjskich żołnierzy z trzech batalionowych grup bojowych wpadło w okrążenie. Redakcja podaje, że Rosjanie mieli zażądać od kontratakującej w obwodzie chersońskim Ukrainy utworzenia "zielonego korytarza". 

Niektóre źródła wskazują, że w otoczeniu może znajdować się nawet 2000 rosyjskich żołnierzy, w tym siły specjalne i wojska pancerne. 

"The Insider" zaznacza, że możliwe jest również zamknięcie wojsk rosyjskich w kotle w pobliżu miejscowości Archanhelskie.

Kontrofensywa Ukraińców w obwodzie chersońskim zdaje się przynosić rezultaty. Jak ocenił dr Mike Martin z Departamentu Studiów nad Wojną w King's College London, Rosjanie mogą w najbliższym czasie zostać wyparci z Chersonia

Jak wyjaśnił, przerwy w walkach w Donbasie, które są spowodowane przegrupowywaniem wojsk przez Rosję, Ukraina wykorzystuje, by przy pomocy broni przekazanej przez Zachód uderzać w centra dowodzenia i punkty kontroli w Chersoniu, a także w punkty zaopatrzeniowe i mosty, utrudniając dostęp do tego miasta i spowalniając ewentualne wzmocnienie jego obrony.

Zwrócił uwagę, że otrzymanie przez Ukrainę niedawno systemów rakietowych o większym zasięgu oznacza, że Rosja będzie musiała teraz znacznie przesunąć swoje składy zaopatrzenia, tak aby były poza zasięgiem ukraińskich ataków.

"Oznacza to, że Rosja, która polega na bardzo ciężkim artyleryjskim sposobie prowadzenia wojny (a artyleria jest najbardziej logistycznie wymagającą rzeczą w historii), prawdopodobnie nie jest już w stanie dostarczyć wystarczającej ilości zaopatrzenia na linię frontu, aby prowadzić ofensywy; prawdopodobnie na froncie chersońskim mogą teraz się tylko bronić"

- napisał Martin.

"Gdybym był rosyjskim żołnierzem w Chersoniu, byłbym teraz dość przerażony"

- dodał.

 Źródło: niezalezna.pl, theins.ru

 

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo