Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Mafiozo uzbrojony w nóż kuchenny, przetrzymuje czterech zakładników

W mieście Reggio Emilia na północy Włoch napastnik przetrzymuje czterech zakładników w urzędzie pocztowym - podały media. Jak wyjaśniono, sprawcą tego napadu jest osoba skazana niedawno na wieloletni wyrok w procesie kalabryjskiej mafii. Trwają rokowania.

poczta w Reggio Emilia
twitter.com/screenshot/@LaStampa

Według włoskich mediów w rękach napastnika uzbrojonego w nóż kuchenny była najpierw kierowniczka i czworo pracowników poczty na przedmieściach. Zanim się z nimi zabarykadował, wypuścił klientów, którzy tam byli. Następnie zwolnił jedną z kobiet.

Napastnik, jak ustalono, nazywa się Francesco Amato i pod koniec października został skazany na 19 lat więzienia w gigantycznym procesie pod kryptonimem Aemilia, w którym zapadło 119 wyroków skazujących. Od chwili wydania wyroku był poszukiwany w związku z nakazem rozpoczęcia odbywania kary.

Proces dotyczył działalności mafii z Kalabrii na północy Włoch. Telewizja RAI podała, że Amato był już wcześniej karany i jest uważany za niebezpiecznego osobnika.

Według świadków mężczyzna wszedł rano na pocztę w dzielnicy Pieve Modolena i powiedział: "Jestem tym skazanym na 19 lat w procesie Aemilia".

Trwają rozmowy z przestępcą. Nie wyklucza się operacji sił specjalnych - podała agencja Ansa.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#mafia #zakładnicy #poczta #Włochy #Reggio Emilia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo