Tęczowy obłęd w Hiszpanii. Nie zgadzasz się na zmianę płci dziecka? Szkoła poinformuje służby

Jeśli rodzice nie zgodzą się na zmianę płci dziecka, lub krytycznie będą oceniać decyzję o tranzycji, szkoły w Hiszpanii są zobowiązane powiadomić o tym służby socjalne, a w konsekwencji - uruchomiona może zostać procedura dot. "znęcania się nad dziećmi". Tęczowemu szaleństwu sprzeciwia się hiszpański Kościół, który oskarża rząd o nierespektowania praw rodzin.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Surprising_Shots

Sprawę opisały hiszpańskie dzienniki „El Mundo” i „ABC”. 

Ustawa, która weszła w życie na początku marca b.r., pozwala osobom powyżej 16 roku życia bez ograniczeń rejestrować swoją płeć odmienną od biologicznej w dokumentach urzędu stanu cywilnego, osoby w wieku od 14 do 16 lat muszą mieć do tego zgodę rodziców, zaś między 12 a 14 rokiem życia - zatwierdzenie sądowe.

Zgodnie z ustawą, procedury szkolne nie wymagają istnienia tzw. „tranzycji społecznej” nieletniego, tj. procesu, który rozpoczyna się od badań lekarskich i psychologicznych w kierunku dysforii płciowej. W wielu autonomicznych regionach nieletni już mogą sami decydować o przyjmowaniu hormonów i o nieodwracalnej operacji.

„W przypadku sprzeciwu przedstawicieli prawnych (rodziców) dyrekcja zawiadomi służby socjalne o niezgodności w podejściu do sprawy nieletniego znajdującego się w sytuacji transpłciowości”

– wskazano w dokumencie instruktażowym dla szkół w Katalonii, cytowanym przez „El Mundo”..

„Jeżeli legalni przedstawiciele (rodzice) nie respektują tożsamości seksualnej nieletniego, zostaną zawiadomione służby ds. rodziny regionalnego ministerstwa opieki społecznej” - głosi dokument w Kastylii - La Mancha.

Wyspy Kanaryjskie rozważają składanie doniesień, jeżeli „nieletni nie ma wsparcia rodziny dla swojej decyzji”. W Galicji, jeżeli nie można przekonać „prawnych przedstawicieli”, priorytetem ma być „najlepszy interes nieletniego”, a dyrektor szkoły podejmie „odpowiednie działania”. W przypadku przejawów złego traktowania, np. krytyki podjętej decyzji przez nieletniego ze strony rodziny w związku z jego tożsamością płciową, dyrekcja uruchomi procedury dotyczące znęcania się nad dziećmi. Podobne prawa obowiązują obecnie w 13 z 17 regionów autonomicznych kraju, niezależnie od rządzących w nich partii politycznych.

Szkoły mają dostosować się do ucznia, który określi się jako transpłciowy, tj. respektować płeć, z którą się identyfikuje i zwracać się w wybranym przez niego imieniu. Powinny zostać odpowiednio zmienione listy szkolne i karty biblioteczne. Uczeń może korzystać z łazienek i przebieralni zgodnie ze swoją płcią odczuwalną, a w niektórych szkołach wprowadza się toalety mieszane, aby promować integrację. Szkoły pozwalają na swobodny wybór ubioru i uprawianie sportu zgodnie z deklarowaną płcią, czyli grać w drużynach dziewcząt lub chłopców w zależności od tego, jaką tożsamość odczuwają.

Na tak poważną ingerencję państwa w życie rodzinne zareagował Przewodniczący Konferencji Biskupów Juan Jose Omella. Oskarżył on lewicowy rząd w Madrycie o nierespektowanie neutralności państwa i wolności rodzin, o wprowadzanie ideologii gender do szkół i dyskryminowanie uczniów chrześcijańskich. Wskazał, że art. 27 Konstytucji uznaje prawo rodziców do edukowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi i religijnymi.

„Rodziny powinny domagać się prawa do wyboru preferowanej przez siebie edukacji dla swoich dzieci, bez ponoszenia za to konsekwencji”- podkreślił.

Przypomniał, że obecnie następuje „gwałtowny wzrost depresji, lęków, zaburzeń i prób samobójczych nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci i młodzieży” i opowiedział się za wychowaniem afektywno - seksualnym wolnym od ideologii płci i promowanie „ścieżki uczenia się w zdrowej integracji instynktów”.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo