Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Lewicowy terrorysta... skończył strajk głodowy

Dimitris Kufodinas, odsiadujący dożywocie działacz greckiej lewicowej grupy terrorystycznej, po 66 dniach przerwał w niedzielę strajk głodowy - poinformowała jego prawniczka. Powodem był pogarszający się stan jego zdrowia.

Dimitris Kufonidas
https://twitter.com/enough14

"Przekonaliśmy go, by zakończył ten strajk" - powiedziała agencji prasowej Joana Kurtowik. W sobotę lekarze, którzy się nim opiekowali w szpitalu w Lamii w środkowej Grecji orzekli, że grozi mu nagła śmierć, biorąc pod uwagę pogarszający się stan jego organów wewnętrznych.

Skazany na jedenastokrotne dożywocie Kufodinas rozpoczął strajk głodowy 7 stycznia w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Domokos (w środkowej części kraju), żądając przeniesienia go do ośrodka Korydallos w Atenach, w pobliżu swojej rodziny.

Jego strajk głodowy wywołał w Grecji serię protestów, podczas których policja niekiedy używała gazu łzawiącego. Popierające Kufodinasa organizacje, w tym anarchistyczne, zarzucały chęć zemsty premierowi Kyriakosowi Micotakisowi, którego szwagier był jedną z ofiar ataków Kufodinasa.

AFP przekazała, że setki prawników podpisały petycję wzywającą do poszanowania praw więźnia, a lider opozycji Aleksis Cipras wezwał rząd do złagodzenia kary.

Kufodinas kierował lewicową, terrorystyczną Organizacją Rewolucyjną 17 Listopada, która w latach 1975-2000 przeprowadziła ponad 100 zamachów, zabijając 23 osoby.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Dimitris Kufonidas #Grecja #strajk głodowy #terroryzm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo