Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Krymski ruch oporu ujawnia: Nasz agent przeniknął na rosyjskie lotnisko w Woroneżu

Ukraińsko-tatarski ruch oporu Atesz oświadczył, że agent tej organizacji przeniknął na rosyjskie lotnisko wojskowe "Baltimore" w Woroneżu. Stacjonują tam samoloty myśliwsko-bombowe Su-34, używane do ataków na Ukrainę.

Zdjęcia z lotniska w Woroneżu na profilu Atesz na Telegramie
https://t.me/atesh_ua/4906 - @Wladimir_atesh_ua

Lotnisko jest bazą 47. Gwardyjskiego Pułku Lotnictwa Bombowego rosyjskich wojsk powietrzno-kosmicznych. Atesz powiadomił w sobotę, że "niedawno" na teren obiektu przedostał się jeden z jego "agentów".

"Na tym lotnisku stacjonują myśliwce bombardujące Su-34, które dokonują ataków na Ukrainę. W niektórych z nich (samolotach) ruskich czekają teraz niespodzianki"

– podał Atesz na Telegramie.

"Przekazaliśmy również Siłom Operacji Specjalnych (Ukrainy) wiele cennych informacji na temat tego miejsca. Wkrótce zobaczymy efekty naszych działań" – zapowiedzieli partyzanci.

We wpisie podali dokładne współrzędne geograficzne lotniska oraz opublikowali zdjęcia samolotów i helikopterów stojących na jego płycie. Zamieścili również nagrania wideo z bazy "Baltimore".

Atesz to ukraińsko-tatarski ruch oporu działający w Rosji, a także na Krymie i innych terytoriach Ukrainy okupowanych przez Kreml. Doniesienia o pierwszych skutecznych operacjach partyzanckich Ateszu pojawiły się na początku lutego 2023 roku.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Krym #ruch oporu #Atesz #Ukraina #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo