Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zdewastowano pomnik księdza Jerzego PopiełuszkI w USA. Na głowie czarny worek, a na monumencie napis „No Polish”

Na pomniku bł. Księdza Jerzego PopiełuszkI, który znajduje się na Green Pointcie (historycznie polskiej dzielnicy) namalowano „hitlerowskie wąsy”, a na głowę nałożono worek. Na monumencie pojawiły się także antypolskie symbole i napis: „No Polish” czyli „Nie Polskości”.

twitter.com/NYPDHateCrimes

Pomnik księdza, który jest symbolem nieugiętej walki z komunizmem, padł ofiarą „hate crime”, czyli napaści na tle nienawiści rasowej i o podłożu narodowościowym.

Incydent ten wzbudził oburzenie Polonii Amerykańskiej, konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki ma nadzieje, że nowojorskie służby wyciągną wnioski, z tego wydarzenia i spowodują, że pomnik będzie lepiej chroniony. 

Jerzy Popiełuszko to nie tylko ksiądz i błogosławiony kościoła katolickiego, ale również wojownik o wolność. Postać, bez której niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce. Nowojorczycy doskonale rozumieją te wartości dlatego mamy nadzieję, że w miejscu, gdzie stoi pomnik zostanie zainstalowany monitoring.
- powiedział Kubicki.

Dochodzenie wszczęła specjalna jednostka Policji Miejskiej w Nowym Jorku, zajmująca się zbrodniami na tle rasowym i przypadkom „hate crime”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#kościół #hale crime #USA #Jerzy Popiełuszko

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Małgorzata Schulz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo