Wierni modlą się przy grobie papieża Benedykta XVI

Pielgrzymi kierujący swoje kroki do bazyliki Świętego Piotra schodzą do Grot Watykańskich, gdzie spoczywają papieże, aby pomodlić się przy grobie Benedykta XVI.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Grób papieża Benedykta XVI
https://twitter.com/EWTNVatican

Grób emerytowanego papieża, którego uroczystości pogrzebowe odbyły się na placu Świętego Piotra w czwartek, został udostępniony dla wiernych w niedzielę o godz. 9 rano. Pierwsi do grot zeszli dziennikarze akredytowani w Watykanie.

Samo miejsce spoczynku papieża jest dość skromne. Przy marmurowej płycie z napisem „Benedictus PP XVI” leżą nieliczne kwiaty, przed nią palą się dwa znicze: biały i czerwony. U grobu modli się stale kilkanaście osób: jedni stoją z tyłu, inni klęczą bliżej płyty.

„Nie mogłem być na pogrzebie papieża na placu w czwartek, dlatego przyszedłem pomodlić się przed jego grobem” – powiedział polskim dziennikarzom starszy mężczyzna, wychodzący z grot.

Benedykt XVI został pochowany niedaleko papieży Innocentego IX i Benedykta XV, a także w sąsiedztwie królowej Szwecji Krystyny, która przeszła na katolicyzm i zmarła w Rzymie 1689 roku, oraz królowej Charlotty Cypryjskiej, żyjącej w XV wieku.

Po modlitwie przy grobie Benedykta XVI wierni zatrzymują się jeszcze przy jednym grobie, położonym kilkanaście metrów dalej: św. Pawła VI, papieża w latach 1963-1978, kanonizowanego przez Franciszka w 2018 roku. Kilkunastu wiernych modli się też stale przed grobem św. Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra.

Benedykt XVI sam wybrał swoje miejsce pochówku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Benedykt XVI #papież Benedykt XVI #papież #Watykan

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo