Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Zełenski: Rosja wróci do biednych lat 90. „Jeżeli jej nie powstrzymamy, inni agresorzy zaczną wojny”

Atakując Ukrainę, Rosja zniszczy wszystko to, co osiągnęła w ciągu 25 ostatnich lat, kraj ten powróci do biednych lat 90. - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W kolejnym emocjonalnym przemówieniu wezwał Europę do blokady portów dla rosyjskich statków.

Wołodymyr Zełenski
fot. Facebook/zelenskiy.official

- Okupanci nie przestają spalać swojego narodowego bogactwa w wojnie przeciwko Ukrainie - powiedział Zełenski. - Jestem pewien, że atakując nas, zniszczą wszystko, co rosyjskie społeczeństwo osiągnęło w ciągu minionych 25 lat. I wrócą tam, skąd zaczęli się kiedyś podnosić - do biednych lat 90. - dodał prezydent na nagraniu. 

"Jeśli nie powstrzymamy Rosji teraz, nie ukarzemy jej, inni agresorzy na świecie zaczną inne wojny, w różnych regionach"

- ostrzegł prezydent Zełenski.

Zaapelował, by Europejczycy zablokowali wszystkie porty dla rosyjskich statków. Wezwał też wszystkie zachodnie firmy do opuszczenia rosyjskiego rynku.

"To otwarty terror"

Zełenski zaznaczył, że na dziś uzgodnione zostały korytarze humanitarne w obwodzie sumskim, donieckim i charkowskim.

"Z zablokowanego Mariupola do Zaporoża jest to wyjątkowo trudne. Okupanci robią wszystko, by utrudnić ruch ludzi i nie wpuścić do miasta ukraińskiego ładunku humanitarnego" - dodał. "To otwarty terror" - ocenił prezydent.

Trwają też prace ratunkowe na miejscu ostrzelanego teatru w Mariupolu. Dotychczas uratowano ponad 130 osób, ale pod gruzami są jeszcze setki ludzi.

- Mimo ostrzałów, wszelkich trudności, będziemy kontynuować prace ratunkowe

 - zapewnił.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wołodymyr Zełenski #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo