Wywieśmy polskie flagi, bądźmy solidarni z narodami napadniętymi przez Rosję

Do wszystkich, którym nie jest obojętny los Polski oraz naszych najbliższych sąsiadów zwracamy się z apelem, aby 16 lutego, który został ustanowiony Dniem Zjednoczenia Ukraińców, Polacy wywieszali biało-czerwone flagi w ramach solidarności z narodami napadniętymi przez Rosjan.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W wywiadzie dla CNN doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan podkreślił, że do ataku na Ukrainę może dojść w każdej chwili - zarówno w przyszłym tygodniu, jak i po trwających do 20 lutego igrzyskach olimpijskich.

Każdego dnia Władimir Putin zwiększa swoje siły i możliwości wojskowe przy granicy z Ukrainą
- ocenił rzecznik Pentagonu. John Kirby dodał, że jeżeli prezydent Rosji zechce użyć sił zbrojnych, może to zrobić praktycznie w dowolnym momencie.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że ustanowił 16 lutego Dniem Zjednoczenia Ukraińców. Ten dzień jest wskazywany jako możliwa data potencjalnego rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Nie naruszamy granic innych krajów, ale nie zrezygnujemy z własnych. Mamy wspaniałą armię. Nasi żołnierze mają wyjątkowe doświadczenie bojowe i nowoczesną broń. To armia wielokrotnie silniejsza niż osiem lat temu. Mówi się nam, że 16 lutego będzie dniem napaści. Sprawimy, że będzie to Dzień Jedności. Odpowiedni dekret został już podpisany. W tym dniu podniesiemy flagi narodowe, założymy niebiesko-żółte wstążki i pokażemy światu naszą jedność. Wszyscy chcemy żyć szczęśliwie, a szczęście kocha silnych. Nigdy nie mogliśmy się poddać i tego nie zrobimy.
- oznajmił Zełenski w nagraniu opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

Jak dodał, tego dnia Ukraińcy wywieszą flagi narodowe, założą niebiesko-żółte wstążki i „pokażą całemu światu swoją jedność”.


Apelujemy! 16 lutego wywieśmy polskie flagi, bądźmy solidarni z narodami napadniętymi przez Rosję.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo