Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Stanisław Żaryn obnaża rosyjskie kłamstwa o polskim wojsku na Ukrainie

Kolejne rosyjskie publikacje powtarzają kłamstwa o obecności polskiego wojska w Ukrainie - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rosysjska propaganda jest wymierzona w Polskę
fot. twitter.com/StZaryn

Stanisław Żaryn przekazał, że w rosyjskich mediach społecznościowych pojawiło się fałszywe nagranie o rozbiciu dwóch batalionów polskich żołnierzy działających w okolicach Dniepropietrowska.

Rosyjska propaganda kontynuuje kampanię insynuacji pod adresem Polski - sugeruje, że władze Polski włączają się w działania wojenne na Ukrainie

- powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosjanie wciąż kłamią

Zaznaczył, że kłamstwa dotyczące obecności Wojska Polskiego w Ukrainie powtarzane są w kolejnych publikacjach.

Źródłem fałszywych informacji są m.in. korespondenci wojenni związani z rosyjskimi mediami, które stanowią trzon przemysłu dezinformacyjnego Rosji. Według relacji jednego z nich - Siemiona Pegova - dziewięciu polskich najemników miało zginąć w okolicy Charkowa z rąk żołnierzy Federacji Rosyjskiej

- podał Żaryn.

Przypomniał, że wcześniej rosyjska propaganda popularyzowała fałszywy przekaz, według którego w maju miało dojść do rozmieszczenia w pobliżu Pawłogradu dwóch batalionów polskiej piechoty wyposażonej w amerykański sprzęt i gotowej do podjęcia działań na froncie.

Kłamliwe tezy dotyczące działań Polaków na Ukrainie legitymizuje rosyjskiej ministerstwo obrony. Według upublicznionych danych Polacy stanowią największą grupę wśród zagranicznych najemników walczących na Ukrainie.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych ocenił, że publikowane przez rosyjskie media tezy to element działań dezinformacyjnych przeciwko Polsce.

Kreml wykorzystuje kłamstwa, sugerując, że Polska jest aktywnie zaangażowana w walkę na Ukrainie. Rosyjska dezinformacja zawiera tezy mające na celu ukazywanie Polski jako podżegacza wojennego, który angażując się w pomoc Ukrainie, chce wciągnąć NATO w wojnę z Rosją, a także anektować dla siebie część Ukrainy.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego - 117 dzień.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Rosja #Stanisław Żaryn

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo