Stand Up For Ukraine. Andrzej Duda: Zełenski to przykład lidera i bohatera współczesnych czasów

Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w konferencji "Stand Up For Ukraine" w Warszawie. - Polska stoi na linii frontu w obliczu wojny rosyjskiej na Ukrainie. Moi rodacy byli pierwszymi, którzy świadczyli pomoc Ukraińcom - mówił w swoim przemówieniu.

Andrzej Duda
fot. TVP Info

Prezydent Andrzej Duda w swojej wypowiedzi odniósł się bezpośrednio do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen:

Dziękuję bardzo za pani obecność w Kijowie wczoraj, to było naprawdę ważne, to widoczny symbol obecności UE w naszym sąsiedztwie, które jest dla nas bardzo ważne, dla Polaków i mam nadzieję, że też ważne dla całej Unii Europejskiej, wszystkich demokracji na świecie.

"Spotkanie w Warszawie jest symboliczne" - dodał polski prezydent.

- Polska stoi na linii frontu w obliczu wojny rosyjskiej na Ukrainie. Moi rodacy byli pierwszymi, którzy świadczyli pomoc Ukraińcom. Jestem wdzięczny mojemu przyjacielowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, że jest dziś z nami. Jest przykładem prawdziwego lidera i bohatera współczesnych czasów. To wydarzenie to kolejny objaw jedności międzynarodowej

- stwierdził Duda. 

"Dzisiaj stajemy w obronie Ukrainy, ale jednocześnie Ukraina staje w obronie nas. Ukraińcy walczą nie tylko o swoja wolność, ale także o naszą" - powiedział prezydent. Skierował też słowa do Ukraińców w oblężonych wsiach i miastach. "Drodzy bracia i siostry, nie jesteście sami!" - podkreślił.

Konferencja Stand Up For Ukraine zwołana została przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i premiera Kanady Justina Trudeau. Podsumowano kampanię prowadzoną w mediach społecznościowych, zainicjowana przez KE i rząd Kanady we współpracy z międzynarodową organizacją Global Citizen. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Stand Up For Ukraine

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo