Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Siepacze Putina mają jeden cel: niszczyć. Żaryn: Rosja dąży do odcięcia Ukrainy od morza i zniszczenia całego narodu

Główne cele Kremla nie uległy zmianie: chodzi o zniszczenie obecnego państwa ukraińskiego oraz całego narodu. Trwa rosyjska agresja oraz zbrodnie przeciwko ludności – ostrzega rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

twitter.com/DefenceU

Jak wyjaśnia w przesłanym do naszej redakcji komunikacie, ostatnie działania wojenne Rosji przeciwko Ukrainie wskazują, że główne cele rosyjskie nie uległy zmianie. Kreml konsekwentnie dąży do zniszczenia niepodległej Ukrainy i przekształcenia jej terytorium w szarą strefę bezpieczeństwa europejskiego. 

Prowadzone przez Siły Zbrojne Rosji działania zbrojne prowadzą do systematycznego niszczenia potencjału militarnego, demograficznego, gospodarczego, kulturalnego i przyrodniczego Ukrainy. Rosyjskie władze prowadzą w dalszym ciągu agresję wojskową, która skupia się na wschodnich i południowych terenach Ukrainy. Moskwa dąży do ich całkowitego opanowania i zniszczenia punktów ukraińskiego oporu. Rosja dąży do odcięcia Ukrainy od morza i zajęcia wschodnich terenów Ukrainy.
- wyjaśnia Stanisław Żaryn.

Logistyczny paraliż

Szczególnie trudna sytuacja jest na obszarach okupowanych, na których trwają represje, instalowanie kolaboracyjnych władz, a także masowe wywózki o praktycznie stalinowskim charakterze.

Towarzyszy temu sankcjonowany przez władze w Moskwie rabunek mienia państwowego i prywatnego, w tym zapasów żywności. Obecnie priorytetem rosyjskich działań jest sparaliżowanie systemu logistycznego – głównych węzłów kolejowych, baz paliw, przepraw drogowo-kolejowych, co z jednej strony ma utrudnić wspieranie Ukrainy przez Zachód, a z drugiej zniszczyć ukraińską infrastrukturę.
- zwraca uwagę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

witter.com/DefenceUMoskwa intensyfikuje działania w cyberprzestrzeni

Żaryn podkreśla również, że Moskwa zwiększa również presję na Zachód, w tym poprzez działania propagandowe, cybernetyczne, energetyczne i polityczne. 

Należy się spodziewać, że ograniczenia w dostawach surowców wykroczą poza obszar węglowodorów i mogą dotyczyć również ograniczenia dostępu do innych surowców, w tym istotnych dla europejskiego planu rozwoju odnawialnych źródeł energii.
- ostrzega Stanisław Żaryn.

 Źródło: niezależna.pl, gov.pl/web/sluzby-specjalne

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wideo