Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Rosyjski minister transportu przyznaje: Zachodnie sankcje praktycznie zniszczyły całą logistykę w naszym kraju

Agencja Ukrinform powołując się na rosyjską agencję Interfax cytuje rosyjskiego ministra transportu Witalija Sawieliewa. Oświadczył on, że zachodnie sankcje praktycznie zniszczyły całą logistykę w Rosji i spowodowały poważne problemy

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Sankcje nałożone dzisiaj na Rosję praktycznie zniszczyły całą logistykę w naszym kraju. Jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowych korytarz transportowych"

- powiedział Sawieljiew podczas wizyty w obwodzie astrachańskim.

Według ministra władze liczą na rozwiązanie tego problemu za pomocą międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe, który m. in. łączy astrachańskie porty nad Wołgą, port Olja na kanale wołżańsko-kaspijskim i Machaczkała na Morzu Kaspijskim.

Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na pełną skalę przeciwko Ukrainie największy światowy przewoźnik kontenerowy Maersk zaprzestał operacji w Rosji. Podobnie przewoźnicy FEdEx i UPS zaprzestali dostarczać towary do Rosji.

Ponadto firmy przewozowe MSC, Hapag-Lloyd i Yang Ming zawiesiły wynajmowanie statków do przewozu swoich towarów do Rosji. Wcześniej UE, USA i Kanada zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla rosyjskich samolotów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo