Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Putin szykuje propagandową ofensywę w szkołach

Minister oświaty Federacji Rosyjskiej zapowiada ofensywę propagandową w szkołach - przekazał w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Powołując się na polecenie Władimira Putina media rosyjskie zapowiadają nowe programy dotyczące "edukacji historycznej" - dodał.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Zgodnie z planami od września w rosyjskich szkołach mają się rozpocząć nowe programy nauczania. Ich celem jest, jak mówi minister, promowanie wiedzy, by dzieci 'zrozumiały prawdę historyczną'" - wskazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Media z kolei tłumaczą, że nowe programy pomogą uczniom 'poznać historię ojczyzny" - stwierdził Stanisław Żaryn.

Żaryn podkreśla, że Rosja od lat prowadzi agresywną propagandę historyczną, która jest wykorzystywana przez Kreml do legitymizowania bieżącej polityki imperialnej. "W ramach tych działań Rosja prezentuje się jako kraj mający historyczną misję zwalczania nazizmu, co w praktyce oznacza prawo do decydowania, który kraj +sprzyja nazizmowi+, i walki z nim" - ocenił Żaryn.

"W związku z tym celem Kreml fałszuje prawdę o zbrodniach Kremla, w szczególności o współpracy Stalin-Hitler, wspólnym ataku na Polskę w 1939 roku oraz brutalnej okupacji Europy Środkowej w trakcie #WWII i po niej" - stwierdził Stanisław Żaryn. "Wraz z rozpoczęciem +programów edukacyjnych+ wzmocniona zostanie propaganda kierowana do najmłodszych uczniów" - dodał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Władimir Putin #szkoły #propaganda rosyjska #fałszowanie historii

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo