Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Pożar w areszcie dla nieletnich. Spłonęło co najmniej sześcioro dzieci

W areszcie dla nieletnich w stolicy Egiptu wybuchł pożar, w którym zginęło co najmniej sześcioro dzieci, około 30 jest rannych - poinformowały egipskie władze.

Autor:

Według relacji pracowników więzienia pożar nastąpił po walce na pięści między dwojgiem dzieci na jednym z oddziałów więzienia w kairskiej dzielnicy Marj, w pożarze spłonęło co najmniej 6 dzieci, rannych zostało około 30.

Nieznana jest przyczyna pożaru. Zdaniem państwowych mediów, wstępne śledztwo koncentruje się na hipotezie o zwarciu elektrycznym.

Państwowa gazeta Akhbar el-Jom poinformowała, że dzieci nie mogły uciec przed ogniem, ponieważ oddział był zamknięty.

Normy bezpieczeństwa i przepisy przeciwpożarowe są słabo egzekwowane w Egipcie, przypomina gazeta. W marcu w pożarze fabryki odzieży pod Kairem zginęło co najmniej 20 osób, a 24 zostały ranne.

Według oficjalnej agencji statystycznej Egiptu w 2020 r. w kraju miało miejsce około 52 000 pożarów, w wyniku których zginęło 199 osób, w porównaniu z ponad 50 660 wypadkami w 2019 r., w których zginęły 252 osoby.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane