Poseł PO twierdzi, że chcieli powołać Wojska Obrony Terytorialnej! Sam głosował... przeciw

Poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek powiedział w telewizyjnej rozmowie, że kiedy PO rządziła wraz z PSL, to Wojska Obrony Terytorialnej... "były w polskim systemie wojskowym". Pewnie stało się podobnie, jak z 500 Plus i 13. emeryturą - już planowali wprowadzić, ale wtedy wybory wygrał PiS. Tylko kto w to uwierzy?

Wojska Obrony Terytorialnej zdały egzamin
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Od polityków Platformy Obywatelskiej słyszeliśmy już różne rzeczy. Mówili już, że program Rodzina 500 Plus to był w zasadzie ich pomysł, ale nie zdążyli go wprowadzić, bo PiS wygrał wybory. Z tego samego powodu nie udało się Platformie wprowadzić podobno gotowego już projektu trzynastej emerytury.

Teraz do tego niewyobrażalnego pecha doszły Wojska Obrony Terytorialnej. Kiedy je powoływano, politycy PO grzmieli, że to "pisowskie wojsko", a "Kaczyński powołuje swoją armię". Tymczasem, WOT sprawdza się w każdej trudnej sytuacji, a wojna uświadomiła wszystkim, jak ważna jest obronność.

Co teraz mówi PO? Że WOT... to był ich pomysł!

- Wojska Obrony Terytorialnej my jako Platforma Obywatelska, kiedy rządziliśmy... WOT były w polskim systemie wojskowym. My podjęliśmy decyzję o budowaniu pierwszego batalionu jeszcze w 2015 roku

- powiedział w Polsacie News Czesław Mroczek.

Warto więc raz, a dobrze przypomnieć, jak głosowali politycy PO w sprawie powołania Wojsk Obrony Terytorialnej. 124 polityków tej formacji było przeciw. W tym także sam Czesław Mroczek.

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Wojska Obrony Terytorialnej #WOT #Czesław Mroczek

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo