Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Po spotkaniu Kułeba-Ławrow. Szef ukraińskiej dyplomacji: Zrobiłem, co w mojej mocy

- Minister Ławrow wszedł na spotkanie ze swoją tradycyjną narracją o Ukrainie. Zrobiłem, co w mojej mocy, aby przynajmniej znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tragedii humanitarnej, która rysuje się na polu bitwy i w obleganych miastach - przekazał po spotkaniu mediom szef ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. Podczas spotkania strona rosyjska nie poszła na żadne ustępstwo. Nawet w kwestiach humanitarnych.

W tureckiej Antalyi tuż przed godz. 10:00 polskiego czasu rozpoczęło się spotkanie ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeby z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem - poinformował w czwartek rzecznik ukraińskiego resortu spraw zagranicznych na Twitterze Ołeh Nikołenko.

Nieco ponad godzinę później, szef ukraińskiej dyplomacji wygłosił briefing po rozmowach.

- Minister Ławrow wszedł na spotkanie ze swoją tradycyjną narracją o Ukrainie. Zrobiłem, co w mojej mocy, aby przynajmniej znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tragedii humanitarnej, która rysuje się na polu bitwy i w obleganych miastach

- rozpoczął Dmytro Kułeba.

Potwierdził, że „najbardziej tragiczna sytuacja panuje w tej chwili w Mariupolu nad Morzem Azowskim”. - Miasto jest bombardowane, jest pod ostrzałem artyleryjskim - mówił dalej. 

Zaznaczył, że strona ukraińska zabiegała o „cele humanitarne”. - Aby wyjść z tego spotkania z decyzją o zorganizowaniu korytarza humanitarnego z i do Mariupola dla cywili, którzy chcą opuścić ten obszar strachu i bitwy oraz dla pomocy humanitarnej - wskazał, choć dodał po tym:

„niestety, minister Ławrow nie był w stanie się do tego zobowiązać, ale będzie korespondować z odpowiednimi władzami w tej sprawie”.

- Podnieśliśmy też kwestię 24-godzinnego rozejmu, aby rozwiązać najbardziej palące problemy humanitarne. Nie uczyniliśmy tutaj postępu. W tej sprawie w Rosji są inni decydenci. Zgodziliśmy się kontynuować wysiłki w celu znalezienia rozwiązania dla problemów humanitarnych. Będę gotowy do kolejnego spotkania w tym formacie, jeśli będzie perspektywa sensownej dyskusji - tłumaczył szef MSZ.

Na koniec podzielił się refleksją, że „gdy spotykają się dwaj ministrowie spraw zagranicznych, mają mandat do negocjowania pokoju i bezpieczeństwa”.

- Jestem gotowy do kontynuowania tego zaangażowania. Tak, by zatrzymać wojnę i cierpienie cywilnych obywateli Ukrainy. Aby wyzwolić ich i nas od rosyjskich sił okupacyjnych - podsumował Kułeba.

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (61)
kika 10.03.2022 15:10
Już wiem skąd totalni brali wzorce.Od Ławrowa.Też kłamią jak najęci.
Anonim 10.03.2022 15:03
Nie warto rozmawiać z terrorystami,wynik tych rozmów z góry wiadomy.Szkoda czasu i energii.
Anonim 10.03.2022 14:19
A INTERPOL i Trybunał w Hadze milczy bo tam przewaga szkopów i kacapów popleczników na ruskiej smyczy w tych instytucjach! Czemu nie wystawia na ruskich bandytów listów gończych by sprawiedliwość za ludobójstwo dopadła ty kacapów fiutina łagrowa pieskowa dowódców i innych ruskich bandytów co wydają rozkazy mordowania ludności Ukrainy?
Anonim 10.03.2022 14:17
Wiedzą, że już przegrali i tym bardziej udają twardzieli.
Anonim 10.03.2022 13:41
Na ryju Ławrowa wypisany jest alkoholizm to sowiecka zwyrodniała faszystowska menda.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo