Pentagon: Rosja gromadzi wojska i zapasy krwi w pobliżu Ukrainy. „Tego nie robi się bez powodu”

O kierowaniu przez Rosję wojsk w stronę Ukrainy i gromadzeniu tam zapasów krwi poinformował szef Pentagonu. Jak dodał sekretarz obrony USA Lloyd Austin, rosyjscy żołnierze zwiększyli także aktywność sił powietrznych. "Takich działań nie przeprowadza się bez powodu" - zaznacza Austin.

Zdjęcie ilustracyjne, ćwiczenia rosyjsko-białoruskie
@UkrWarReport

"Nie tak dawno temu sam byłem żołnierzem. Wiem z pierwszej ręki, że takich działań nie przeprowadza się bez powodu. I z całą pewnością nie czyni się tego, jeżeli przygotowujesz się do tego, by się spakować i wracać do domu"

- powiedział Austin, który jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii.

Rosja zgromadziła już wokół granic Ukrainy 150 tys. żołnierzy - przekazał w środę prezydent USA Joe Biden. W czwartek przedstawiciele Białego Domu informowali, że nad granice ściągane są kolejne tysiące żołnierzy.

Mimo zapewnień Moskwy o wycofywaniu jednostek znad granicy z Ukrainą, NATO i kraje zachodnie mówią o wciąż realnej groźbie rosyjskiej inwazji na ten kraj.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Komentarze (22)
Anonim 17.02.2022 17:33
NO to wystarczy zniszczyć te zapasy krwi i będzie po dzikusach.
tadek 17.02.2022 19:12
Ale było by kolorowo na kacapstrzyżnie .
Anonim 17.02.2022 17:14
Putin broni rosyjsko-języcznych ukrainców ponieważ na Ukrainie jest im źle i nawet nie wiedzą dlaczego. A to potomkowie UPA doszli do władzy.
Tom Riddle 17.02.2022 16:37
Gdyby Putin chciał zaatakować Ukrainę i zająć jakąś jej część (tam gdzie jest rosyjska ludność, zachodnia i środkowa UA mu kompletnie nie potrzebne) to zrobił by to z zaskoczenia a nie bawił się w cyrk od listopada, obserwował jak od 3 miesiący cały swiat dozbraja Ukrainę, jak Ukraina szykuje się na atak, jak świat szykuje na niego sankcje itd. To USA chcą tej wojny a nie Rosja.
Anonim 17.02.2022 17:01
Wszyscy wrecz blagaja Putina, zeby ruszyl a on nic! Kazdy chce cos ugrac w czasie wojny
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo