Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Niemcy odmawiają sprzedaży broni Ukrainie. Mnóstwo uzbrojenia zza Odry trafia w inny rejon świata

Irlandzki ekspert, Andy Scollick, wskazuje, że Niemcy, którzy wciąż wstrzymują sprzedaż broni na Ukrainę, są czwartym największym eksporterem uzbrojenia na świecie. W głównej mierze trafia ono do krajów Bliskiego Wschodu.

pixabay.com/SimoneVomFeld

"Niemcy są czwartym co do wielkości eksporterem broni na świecie. To napędza wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak Niemcy odmawiają sprzedaży systemów broni defensywnej na Ukrainę, ponieważ może to zdenerwować Rosję i wpłynąć na dostawy gazu" - napisał Scollick na Twitterze, zamieszczając grafiki pokazujące wartość niemieckiego eksportu broni, w tym do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Władze w Kijowie wielokrotnie zwracały się do Niemiec, by wobec rosyjskiego zagrożenia zrezygnowały ze swojej polityki, by nie dostarczać broni na Ukrainę. Stanowisko Niemiec podtrzymała podczas poniedziałkowej wizyty w Kijowie minister spraw zagranicznych w nowym rządzie RFN Annalena Baerbock.

W połowie grudnia zeszłego roku ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział w rozmowie z "Financial Times", że Niemcy w ostatnich miesiącach blokowały także prowadzone w ramach NATO zakupy dla ukraińskiej armii.

Strona ukraińska wciąż wyraża nadzieję, że Niemcy rozpoczną sprzedaż uzbrojenia Ukrainie stojącej w obliczu konfliktu z Rosją.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (116)
Anonim 19.01.2022 21:15
Niemka Katarina Barley ma plan jak zagłodzić Polskę , Węgry i umożliwić szybkie przejęcie Rosji terytorium Ukrainy na własność..
Brebeel 19.01.2022 20:32
  • Komentarze: 4043
Ciekawe, bo jeśli Niemcy to czwarty w świecie producent broni, to Ukraina piąty. I oto Ukraina sprowadza broń???
Anonim 19.01.2022 16:16
Niemcy sprzedają broń Arabom żeby siać tam zamieszanie , celowe działanie . W wyniku czego Araby zalewają Europę , celowe działanie . Niemcy od wieków mieszają , sieją zamęt . W Polsce tak zamieszali , że Polacy wybrali na premiera ich agenta Donaldinio Tfusk . I dalej część narodu ma tak namieszane w mózgu, że popierają PO gdzie Niemcy finansowali jej założenie razem z komunistami z PZPR .
sarmata_40 19.01.2022 16:07
"Niemcy są czwartym co do wielkości eksporterem broni na świecie. To napędza wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak Niemcy odmawiają sprzedaży systemów broni defensywnej na Ukrainę, ponieważ może to zdenerwować Rosję i wpłynąć na dostawy gazu" Ten cytat, ten fragment artykułu chciałbym podrzucić byłmu Prezydentowi USA. On by wiedział, jak ten fakt nagłośnić i zdołować tych Berlińskich prymitywnych hipokrytów, nie ukrywających przyjaźni z tym Kremlowskim kabotynem. „Demokracja” na wzór Niemiecki , a w tle IV Rzesza w XXI w.Jak to Trumpowi przesłać?
castllnas 19.01.2022 16:00
  • Komentarze: 20040
Każdy kraj powinien kierować się swoimi interesami a nie najpierw kłócić się z dostawcą surowca a potem zbroić przeciwników swojego dostawcy. Oprócz powyższego powinien zaistnieć wolnych handel a nie narzucanie komuś zasad jakimi powinien się kierować w wyborze swoich klientów.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo