Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nie żyje 148 dzieci, a 232 zostało rannych. Tragiczny bilans rosyjskiego barbarzyństwa

Od początku rosyjskiej inwazji zginęło 148 ukraińskich dzieci, a 232 zostało rannych - poinformowała rzeczniczka praw obywatelskich Ukrainy Ludmyła Denysowa. Według danych ONZ ponad 2 miliony dzieci zostało zmuszonych do ucieczki z kraju.

facebook.com/olenazelenska.official

"Wedle stanu na dzień 31 marca o godz. 8 rano, zgodnie z danymi jednolitego rejestru dochodzeń przedprocesowych i innych źródeł, od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 148 dzieci, a 232 zostało rannych"

- napisała Denysowa.

Jak podkreśliła rzeczniczka, ustalenie rzeczywistej liczby zabitych i rannych dzieci nie jest możliwe ze względu na to, że w ukraińskich miastach nieustannie toczą się walki z rosyjskim wojskiem.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF poinformował we wspólnym oświadczeniu wydanym z Biurem Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców UNHCR, że według danych z minionej środy z Ukrainy uciekło już ponad 2 mln dzieci, a kolejne 2,5 mln było zmuszonych do opuszczenia swoich domów i odnalezienia schronienia w innych częściach kraju. UNHCR poinformowało, że ponad 1,1 mln dzieci z Ukrainy dotarło do Polski, a setki tysięcy do Rumunii, Mołdawii, Węgier, na Słowację i do Czech.

Dane UNHCR wskazują, że od początku wybuchu wojny zginęło ponad 100 ukraińskich dzieci, jednak - jak podkreśla organizacja - te informacje mogą być zaniżone.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo