"Nawet jeśli na Kreml spadnie rakieta...". Szef ukraińskiego wywiadu o armii agresora i samych Rosjanach

Rosja potrafi działać w sferze informacyjnej. Dlatego nawet jeśli na Kreml spadnie rakieta, to oni przedstawią to jako swoje zwycięstwo (…) To brzmi jak żart, ale rosyjskie społeczeństwo przyjmuje takie głupoty - powiedział w niedzielę szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow w wywiadzie dla Yahoonews.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Rosja bez potencjału ani wojskowego, ani gospodarczego, ani politycznego do podjęcia próby ofensywy
Privater Tourist, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

"Obecnie Rosja nie posiada potencjału ani wojskowego, ani gospodarczego, ani politycznego do podjęcia próby dużej ofensywy gdziekolwiek na terytorium Ukrainy” – powiedział Budanow w wywiadzie, którego fragmenty przytaczają służby prasowe HUR (ukraińskiego wywiadu wojskowego).

Jednocześnie Budanow zaznaczył, że państwo agresor wciąż jest w stanie prowadzić poważne operacje obronne i to jest problem, z którym zetknie się Ukraina.

Wojskowy wskazał również, że Rosja próbuje zgromadzić pewien zapas rakiet, by powstrzymać kontrofensywę Ukrainy. "Jednak prawda jest taka, że ich zapasy są bliskie zera" – powiedział.

W publikacji Budanow po raz kolejny zaznaczył, że "niestety, Rosja potrafi działać w sferze informacyjnej". "Dlatego nawet jeśli na Kreml spadnie rakieta, to oni przedstawią to jako swoje zwycięstwo (…) To brzmi jak żart, ale rosyjskie społeczeństwo przyjmuje takie głupoty" – mówił Budanow.

Yahoonews zaznacza przy tym, że rozmowa z ukraińskim wojskowym odbyła się 24 kwietnia, a więc ponad tydzień przed informacją o rzekomym "ataku ukraińskich dronów na Kreml", od którego władze w Kijowie zdecydowanie się odcięły.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo