Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kuriozalne wsparcie dla Putina prosto z Afryki. "Zimbabwe i Rosja cierpią" - co za tyrada!

Rosja jest izolowana na arenie międzynarodowej przez kraje wolnego świata, ale wciąż zdarzają się głosy poparcia dla putinowskiego reżimu - prosto... z Afryki. Zimbabwe otwarcie wspiera Rosję, o czym mówił przewodniczący Zgromadzenia Narodowego tego kraju Jacob Mudenda. Wygłosił kuriozalne pro-putinowskie przemówienie. 

Putin znalazł wsparcie... w Zimbabwe
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; Twitter/Nexta

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Zimbabwe Jacob Mudenda w najnowszym wystąpieniu powiedział, że jego kraj będzie nadal wspierał Rosję i uzasadniał decyzję Władimira Putina o włączeniu terytoriów ukraińskich do Rosji. 

Zimbabwe jeszcze przed ogłoszeniem pseudoreferendów na Ukrainie było po rosyjskiej stronie i twierdzi, że razem z Rosją jest... ofiarą sankcji.

- Zimbabwe, jeszcze przed referendum zdecydowało, że jest po stronie Rosji, jeśli chodzi o zrozumienie pierwotnej przyczyny konfliktu (...) Zimbabwe i Rosja cierpią, są ofiarami sankcji, tak więc są towarzyszami w walce przeciwko sankcjom (...) Nic dziwnego, że Zimbabwe wspiera Federację Rosyjską

- powiedział szef parlamentu tego afrykańskiego kraju.

Do tej pory Zimbabwe nie złożyło oficjalnego oświadczenia w sprawie uznania wyników rosyjskiego pseudoreferendum, ponieważ tylko ministrowie tego kraju zostali upoważnieni przez prezydenta Zimbabwe do wypowiadania się w sprawach międzynarodowych. W takiej sytuacji inne organy władzy nie mogą wypowiedzieć się, dopóki rząd nie ogłosi swojej decyzji.

Mudenda powiedział, że Zimbabwe jest również gotowe do rozpoczęcia... bezpośrednich lotów z Rosją, ale sprawa wymaga dokładnego zbadania na poziomie ministerstw turystyki i transportu. Mudenda dodał, że chce, by rosyjska linia lotnicza poleciała do Zimbabwe. 

Warto dodać, że Rosja i Zimbabwe współpracują ze sobą ściśle, jeżeli chodzi o kwestię diamentów. Na terenie afrykańskiego kraju jedna z rosyjskich spółek odkryła niedawno 22 nowe złoża diamentów. 

Afrykańscy sojusznicy Putina

O tym, że Putin nie ma czego szukać w Europie i coraz częściej zwraca się do krajów afrykańskich, mówił podczas Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w USA ambasador Polski przy ONZ prof. Krzysztof Szczerski. 

Dzisiaj Rosja nie rozmawia z Zachodem, chce Zachód zniszczyć i otoczyć. Rozmawia z Afryką, Ameryką Południową, z daleką Azją po to, by nas izolować. Żebyśmy nie obudzili się któregoś dnia w świecie, w którym to my jesteśmy wyizolowani albo otoczenie krajami, które uważają nas za źródło problemów

- wskazał.

Stanisław Żaryn, zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych, wskazał dziś, że "rosyjskie działania destabilizujące w krajach afrykańskich zostaną wzmocnione".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Rosja #Zimbabwe #Władimir Putin

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo