Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Iran zaatakował Izrael przy użyciu dronów. Ich lot może potrwać kilka godzin

Według serwisu informacyjnego Axios - Iran rozpoczął atak na Izrael przy użyciu dronów. Szacuje się, że pokonanie takiej odległości dronom zajmie kilka godzin. Emerytowany generał Amos Jadlin, którego cytuje izraelska telewizja Channel 12, powiedział, że każdy dron może przenosić 20 kg ładunku wybuchowego i izraelska obrona powietrzna jest gotowa, aby zestrzelić te bezzałogowce.

Izrael
PublicDomainPictures - pixabay.com

Według serwisu informacyjnego Axios Iran rozpoczął atak na Izrael przy użyciu dziesiątek dronów. Szacuje się, że pokonanie takiej odległości dronom zajmie kilka godzin.

Jak pokazują dane ze stron internetowych śledzących loty, państwowy izraelski samolot „Skrzydło Syjonu” wystartował z bazy lotniczej Nevatim w południowym Izraelu.

Samolot zbudowany dla premiera Benjamina Netanjahu nigdy wcześniej nie był oficjalnie używany. Jak podają media, może to być spowodowane wzmożonym alertem w związku z irańskim atakiem na Izrael.

Urzędnicy obrony ocenili, że Iran prawdopodobnie będzie próbował obrać za cel infrastrukturę wojskową, a nie obiekty cywilne.

 Źródło: timesofisrael.com, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo